Staškov a okolie

staskov a okolieObec Staškov sa nachádza v severozápadnom kúte Slovenska v Horných Kysuciach. Preteká ňou rieka Kysuca. Lesy tvoria krásny prírodný rámec obce Staškov a priam volajú turistov i cyklistov, alebo dokonca lyžiarov na bežkách, zdolať ich oblé hrebene.

Obec osídlená počas kopaničiarskej kolonizácie v polovici 17 storočia.

Staškov je dnes známe športové stredisko. Presnejšie spoločensko-športové, pretože futbalový turnaj Kronerov pohár, je akiste nielen športovou udalosťou.

Táto akcia má tradíciu a nesie meno staškovského rodáka, významného slovenského herca Jozefa Kronera. Na jeho počesť a za účasti jeho dcéry a synovca, takisto hercov Zuzany a Jána Kronerových, sa každoročne v júli výkopom otvorí celodenný turnaj, spojený s ľudovými atrakciami.

V obecnej knižnici je inštalovaná malá výstava Jozefa Kronera o jeho detstve, živote a diele.

mapa regionu kysuce 2018 m
Kronerov pohár:

Kronerov pohár je každoročný, celodenný futbalový turnaj hraný na počesť a spomienku člena činohry SND v Bratislave a predovšetkým staškovského rodáka Jozefa Kronera.

Hráva sa vždy druhú júlovú nedeľu a zúčastňujú sa jej Staškov + 3 pozvané tímy.

Turnaj je veľkou udalosťou nielen tu - na Staškove, ale v celom okolí, o čom svedčí aj vysoká účasť a skvelá nálada počas celého trvania turnaja, na ktorom si prídu na svoje všetci - od tých najmenších až po pamätníkov vzniku tohto turnaja.

 

 

 

Penzión Kovox ** - vitajte v regióne Kysuce


Penzión KOVOX poskytuje luxusné ubytovanie
v tichom prostredí v malebnej obci Staškov na Kysuciach, známa aj ako rodisko významného slovenského herca Jozefa Kronera. Nachádzame sa niekoľko kilometrov od lyžiarského TOP strediska Snow Paradise Veľká Rača. Našim cieľom je poskytovanie nadštandardného ubytovania, vhodné pre náročných hostí, obchodných partnerov a rodinu.

kov-hr

video-penzion-kovox

Ochrana osobných údajov